GłównaWiadomościNie wyrzucaj śmieci poza teren ogrodu!

Nie wyrzucaj śmieci poza teren ogrodu!

  • niedziela, 29 lipiec 2018 13:13
  • Tekst:  pzd.pl

Wydawałoby się oczywiste, że każdy działkowiec dokładnie wie, jak korzystać z ogrodowych kontenerów na śmieci, co i gdzie można wyrzucać, a czego nie.


Dlaczego więc tuż za ogrodzeniami ogrodów często pojawiają się jakieś wysypiska, które stają się tematem dla mediów i godzą w dobre imię zarówno działkowców, jak i ogrodów działkowych? Śmieci są porzucane na miejscach dla samochodów przed ogrodem, są wyrzucane do rowów melioracyjnych okalających ogród, są też często porzucane przy bramach wejściowych.

O tym dlaczego nie warto wyrzucać śmieci na dzikie wysypiska, tym bardziej w pobliżu ROD przekonał się ostatnio działkowiec z Koszalina, który został ukarany 500 złotowym mandatem i zobowiązany do usunięcia śmieci, które wyrzucił. Była to kara za wyrzucanie odpadów zielonych z działki.

Każdy działkowiec zobowiązany jest do regulowania opłat za wywóz odpadów z terenów ROD. Zatem nie ma sensu narażać się na ryzyko ponoszenia dodatkowych - często dużo bardziej dotkliwych kar - za wyrzucanie śmieci. Wystarczy tylko robić to w odpowiedni sposób i do wyznaczonych na ten cel kontenerów.