GłównaWiadomościFala włamań do altan ogrodowych

Fala włamań do altan ogrodowych

 • sobota, 10 luty 2018 05:57
 • Tekst:  Roman Krempski - wiceprezes ROD

W ostatnim czasie ogród nasz zmaga się z falą włamań do altan działkowych. W tej sprawie Zarząd Komisaryczny na bieżąco współpracuje z Komendą Policji Pogodno. Policji umożliwiono swobodne poruszanie się radiowozami po ogrodzie. Ponadto wspólnie z funkcjonariuszami organizowane są patrole zarówno w dzień jak i w nocy.

Aby jakoś przeciwdziałać tej fali włamań Zarząd Komisaryczny zasięga opinii i prowadzi wstępne rozmowy z firmami zajmującymi się całodobowym monitoringiem. Ewentualną decyzję o monitorowaniu ogrodu urządzeniami elektronicznymi podejmą sami działkowcy na Zebraniu Sprawozdawczym. Zarząd Komisaryczny zbierze jedynie oferty i materiały oraz dane na temat kosztów takiej inwestycji i przedstawi to wszystko działkowcom.

Na razie przeciwko złodziejom prowadzone są działania jak wyżej opisano. I chociaż robimy co tylko można, z uwagi na bardzo duży teren jaki zajmuje nasz ogród jesteśmy w tej sprawie niemal bezbronni.

 

 

 

 

Artykuły powiązane

 • Zima - trudny okres dla ogrodu
  Zima w ogrodach działkowych jest szczególnym sezonem. Zamiera wegetacja roślinności, a działki są rzadziej odwiedzane przez działkowców. Jest to też trudny okres dla osób, które z przyczyn losowych nocują w ogrodowych altanach.…
  Czytaj dalej...
 • Komunikat

  Szanowni Działkowcy.

  Informujemy, że zgodnie z § 82 Regulaminu Polskiego Związku Działkowców Zarządy Ogrodów nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu strat spowodowanych przez: powódź, pożar, gradobicie, suszę, huragan itp. oraz innych szkód powstałych na skutek kradzieży i dewastacji.

  Jednocześnie informujemy, że w sprawach kradzieży jakie miały ostatnio miejsce w naszym ogrodzie Zarząd Komisaryczny współpracuje na bieżąco z Komendą Policji Pogodno.

  Czytaj dalej...