GłównaROD KrzekowoWiadomościNadzwyczajny Zjazd Delegatów PZD

wiadomości

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZD

 • sobota, 11 listopad 2017 11:49
 • Tekst:  pzd.pl

Krajowa Rada PZD na posiedzeniu w dniu 11 października 2017 roku podjęła uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD.

Ponieważ będzie to zjazd nadzwyczajny Krajowa Rada określiła tematy dla których go zwołuje. Przede wszystkim chodzi o zmiany w statucie PZD. Konieczność zmian wynika z nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach, a równocześnie jest to okazja do dokonania tych zmian, które wynikają z praktycznego stosowania statutu.

Drugim merytorycznym tematem będzie rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Zjazd zgodnie z kompetencjami statutowymi dokona też stwierdzenia wygaśnięcia mandatów delegatów, którym wygasło członkostwo w PZD, lub złożyli rezygnację. 
Zjazd odbędzie w Warszawie w dniu 9 grudnia 2017 roku, a udział w nim wezmą delegaci wybrani na okręgowych zjazdach delegatów w 2015 roku, którzy zachowali swój mandat na okres całej kadencji.

Artykuły powiązane

 • Nadzwyczajne XIX posiedzenie Krajowej Rady PZD
  W dniu 8 marca 2018 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Powodem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia, była rejestracja przez sąd rejestrowy nowego Statutu PZD oraz rozpoczęcie prac nad nowelizacją…
  Czytaj dalej...
 • ROD "Krzekowo" poleca
  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Krzekowo” w Szczecinie od paru lat funkcjonuje program opracowany indywidualnie na potrzeby ogrodu, w zarysach proponowanego obecnego programu DGCS PZD system, który już ułatwia prace związane z ewidencją…
  Czytaj dalej...