GłównaROD KrzekowoWiadomościNadzwyczajny Zjazd Delegatów PZD

wiadomości

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZD

 • sobota, 11 listopad 2017 11:49
 • Tekst:  pzd.pl

Krajowa Rada PZD na posiedzeniu w dniu 11 października 2017 roku podjęła uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD.

Ponieważ będzie to zjazd nadzwyczajny Krajowa Rada określiła tematy dla których go zwołuje. Przede wszystkim chodzi o zmiany w statucie PZD. Konieczność zmian wynika z nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach, a równocześnie jest to okazja do dokonania tych zmian, które wynikają z praktycznego stosowania statutu.

Drugim merytorycznym tematem będzie rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Zjazd zgodnie z kompetencjami statutowymi dokona też stwierdzenia wygaśnięcia mandatów delegatów, którym wygasło członkostwo w PZD, lub złożyli rezygnację. 
Zjazd odbędzie w Warszawie w dniu 9 grudnia 2017 roku, a udział w nim wezmą delegaci wybrani na okręgowych zjazdach delegatów w 2015 roku, którzy zachowali swój mandat na okres całej kadencji.

Artykuły powiązane

 • ROD "Krzekowo" poleca
  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Krzekowo” w Szczecinie od paru lat funkcjonuje program opracowany indywidualnie na potrzeby ogrodu, w zarysach proponowanego obecnego programu DGCS PZD system, który już ułatwia prace związane z ewidencją…
  Czytaj dalej...
 • XIII Zjazd Delegatów PZD - 2017
  W dniu wczorajszym zakończył się Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Delegatów PZD. Zjazd został zwołany przede wszystkim z uwagi na konieczność uchwalenia zmian statutowych wynikających ze zmiany ustawy o stowarzyszeniach. Propozycje zmian są…
  Czytaj dalej...