GłównaROD KrzekowoWiadomościZarząd komisaryczny w ogrodzie

wiadomości

Zarząd komisaryczny w ogrodzie

 • niedziela, 18 czerwiec 2017 10:59
 • Tekst:  JotO

Na tablicy ogłoszeniowej ogrodu zauważyłem wczoraj komunikat. Wynika z niego, że w dniu 17.06.2017 roku ukonstytuował się zarząd komisaryczny. Poprzedni zarząd Ogrodu przestał istnieć z uwagi na fakt, że ubyło z niego (na skutek śmierci bądź rezygnacji) ponad pięćdziesiąt procent składu.

Komunikat głosi, że decyzją nr 133/2017 z dnia 13.06.2017 roku, zgodnie z § 39 ust. 5 Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców wygasił pozostałym członkom mandaty. W oparciu o § 109 ust. 2 pkt 15 w związku z § 41 ust. 1 pkt 3 statutu PZD uchwałą 134/2017 z dnia 13.06.2017 roku powołał zarząd komisaryczny w ROD "Krzekowo".
Na swoim pierwszym posiedzeniu w dniu 17.06.2017 roku zarząd ukonstytuował się następująco:

1. Edmund Czarnowski - prezes zarządu
2. Roman Krempski - wiceprezes
3. Katarzyna Marcińczyk - sekretarz
4. Grzegorz Bejgrowicz - skarbnik

Niestety, nie potrafię przybliżyć Państwu sylwetek powołanych osób poza Panią Katarzyną Marcińczyk, która jest naszą działkowiczką i pełniła funkcję sekretarza w poprzednim zarządzie.

Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Działkowców zarząd komisaryczny powoływany jest na okres sześciu miesięcy. W uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony, jednak nie dalej niż do dwóch lat.

 

Artykuły powiązane

 • ROD "Krzekowo" poleca
  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Krzekowo” w Szczecinie od paru lat funkcjonuje program opracowany indywidualnie na potrzeby ogrodu, w zarysach proponowanego obecnego programu DGCS PZD system, który już ułatwia prace związane z ewidencją…
  Czytaj dalej...
 • XIII Zjazd Delegatów PZD - 2017
  W dniu wczorajszym zakończył się Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Delegatów PZD. Zjazd został zwołany przede wszystkim z uwagi na konieczność uchwalenia zmian statutowych wynikających ze zmiany ustawy o stowarzyszeniach. Propozycje zmian są…
  Czytaj dalej...