GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznegoWszystkiego najlepszego w Nowym Roku

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

 

Święta Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas w roku. To szczególne święta kiedy życzenia, które sobie składamy płyną prosto z naszych serc i dotyczą spraw najważniejszych, ludzkich marzeń i nadziei.

Zarząd Komisaryczny ROD Krzekowo życzy wszystkim działkowcom, ich rodzinom, sympatykom ogrodów działkowych wszystkiego najlepszego, zdrowia i pomyślności, wiary w przezwyciężenie codziennych trosk, ciepła rodzinnego i obfitości wszelkich dóbr. Niech radość świąt, powodzenie i szczęście towarzyszą Państwu przez cały rok Nowy Rok.

 

Zarząd Komisaryczny ROD "Krzekowo"