GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznegoKomunikat Komisarza ROD "Krzekowo"

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Komunikat Komisarza ROD "Krzekowo"

 • sobota, 28 październik 2017 14:42
 • Tekst:  Zarząd komisaryczny

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” informuje, że tzw. wjazdy inwalidzkie na teren ogrodu z dniem 29 października 2017 roku, w związku z okresem zimowym zostają wstrzymane. Kłódki na bramach wjazdowych będą wymienione.

W okresie zimowym wjazd na teren ogrodu posiadać będą wyłącznie osoby funkcyjne w celu utrzymania i zabezpieczenia infrastruktury ogrodowej.

W dniu 29 października 2017 roku nastąpi zatrzymanie przepompowni ogrodowej. Tym samym woda na działki nie będzie dostarczana. Wznowienie dostarczania wody nastąpi na wiosnę przyszłego roku.

Informujemy, że zamknięte będzie także ujęcie wody z zewnętrznego zaworu przy przepompowni na cały okres zimowy. W poprzednich latach była możliwość pobierania tam wody, głównie przez osoby zamieszkujące na działkach. Ponieważ zachodzi niezwłoczna konieczność rozpoczęcia w tym roku kompleksowego remontu całej przepompowni wszystkie pompy wodne będą wyłączone do kwietnia - maja przyszłego roku. Przepompownia od ponad dwudziestu lat nie była remontowana. Dłużej odkładać tego nie można.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Artykuły powiązane

 • Zakaz fotografowania dokumentów
  W związku z powtarzającymi się pytaniami działkowców oraz członków zarządów ROD co do możliwości fotografowania materiałów sprawozdawczych, które są wykładane przed walnym zebraniem sprawozdawczym w ogrodach ROD, Krajowy Zarząd PZD zajął stanowisko…
  Czytaj dalej...
 • Otwarty program rozwoju ROD
  W dniu 14 marca 2018 r. uchwałą nr 1/XX/2018 członkowie Krajowej Rady PZD przyjęli „Otwarty Program Rozwoju ROD”. Został on opracowany z uwagi na coraz większe zainteresowanie działkami rodzinnymi w ROD. Podstawowymi…
  Czytaj dalej...