GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznegoWażny komunikat Zarządu Komisarycznego

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Ważny komunikat Zarządu Komisarycznego

  • czwartek, 12 październik 2017 14:47
  • Tekst:  Zarząd komisaryczny

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” w Szczecinie w związku z art. 51 ustawy o rod z 13 grudnia 2013 roku w oparciu o § 9 ust. 2 pkt. 6 i § 81 regulaminu rod oraz przygotowaniami do wprowadzenia w ogrodzie programu DGCS PZD SYSTEM, zwraca się do wszystkich działkowców którzy nabyli prawa użytkowania działki przed 2013 roku o uzupełnienie danych osobowych, a zwłaszcza numeru ewidencyjnego PESEL.


Dane osobowe zbierane są na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, z późn. Zm.). Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, w oparciu o art. 32 ust. 1 wyżej wymienionej ustawy. Właściciel danych osobowych ma prawo wglądu do swoich danych w Zarządzie ROD „Krzekowo” w Szczecinie.
Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych dla członków Zarządu Komisarycznego ROD „Krzekowo” w Szczecinie zostało nadane 17 czerwca 2017 roku, które to zezwala do przetwarzania danych osobowych i zobowiązuje do przestrzegania:

- Polityki Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych w Zarządzie ROD
- Instrukcji Zarządzania Systemem Informacyjnym Służącymi do Przetwarzania Danych Osobowych w Zarządzie ROD
- Przepisów o ochronie danych osobowych
Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” w Szczecinie jest świadomy odpowiedzialności prawnej za naruszenie zasad ochrony danych osobowych.