GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznegoZarząd komisaryczny w ROD "Krzekowo"

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Zarząd komisaryczny w ROD "Krzekowo"

 • czwartek, 22 czerwiec 2017 14:08
 • Tekst:  Zarząd komisaryczny

W dniu 17.06.2017 roku ukonstytuował się zarząd komisaryczny w ROD „Krzekowo”. Poprzedni zarząd Ogrodu przestał istnieć z uwagi na fakt, że ubyło z niego (na skutek śmierci bądź rezygnacji) ponad pięćdziesiąt procent składu.

Dlatego decyzją nr 133/2017 z dnia 13.06.2017 roku, zgodnie z § 39 ust. 5 Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców wygasiło pozostałym członkom mandaty. W oparciu o § 109 ust. 2 pkt 15 w związku z § 41 ust. 1 pkt 3 statutu PZD uchwałą nr 134/2017 z dnia 13.06.2017 roku Prezydium OZ PZD w Szczecinie powołało

 

Zarząd komisaryczny ROD "Krzekowo"

 

Na swoim pierwszym posiedzeniu w dniu 17.06.2017 roku zarząd ukonstytuował się następująco:

1. Edmund Czarnowski - prezes zarządu
2. Roman Krempski - wiceprezes
3. Katarzyna Marcińczyk - sekretarz
4. Grzegorz Bejgrowicz - skarbnik

Artykuły powiązane

 • Z ostatnich prac Zarządu Komisarycznego...

  Dawno minęły już czasy kiedy członkowie zarządu komisarycznego obecni byli w ogrodzie tylko w dni urzędowania biura. Obecnie jest tak ogromna ilość zadań do wykonania, że pracują już niemal każdego dnia.

  Czytaj dalej...
 • Zarząd ROD Krzekowo informuje

  Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” informuje, że podjął decyzję o wymianie liczników poboru prądu, którym minął okres legalizacji. Na początek zakupiono 50 sztuk liczników, które są systematycznie wymieniane. Koszt jednego licznika z demontażem oraz instalacją nowego to 35 złotych. Jeżeli działkowiec życzy sobie zwrot starego, zdemontowanego licznika to są one do odbioru w biurze zarządu.

  Czytaj dalej...