GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznego

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Data: 17 Sty 2018
Tekst:

Zarząd Komisaryczny ROD „Krzekowo” informuje, że podjął decyzję o wymianie liczników poboru prądu, którym minął okres legalizacji. Na początek zakupiono 50 sztuk liczników, które są systematycznie wymieniane. Koszt jednego licznika z demontażem oraz instalacją nowego to 35 złotych. Jeżeli działkowiec życzy sobie zwrot starego, zdemontowanego licznika to są one do odbioru w biurze zarządu.

Czytaj dalej...
Data: 17 Sty 2018
Tekst:

Uchwała 201/2017 Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie z dnia 20.11.2017 r. w sprawie przedłużenia okresu działania zarządu komisarycznego.

Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie działając w oparciu o przepis § 109 ust.2 p. 15 statutu PZD w oparciu z § 41 ust. 3 postanawia:

Pobierz załącznik:
Czytaj dalej...
Data: 30 Gru 2017
Tekst:

Szanowni Działkowcy.

Informujemy, że zgodnie z § 82 Regulaminu Polskiego Związku Działkowców Zarządy Ogrodów nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu strat spowodowanych przez: powódź, pożar, gradobicie, suszę, huragan itp. oraz innych szkód powstałych na skutek kradzieży i dewastacji.

Jednocześnie informujemy, że w sprawach kradzieży jakie miały ostatnio miejsce w naszym ogrodzie Zarząd Komisaryczny współpracuje na bieżąco z Komendą Policji Pogodno.

Czytaj dalej...

 

Święta Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas w roku. To szczególne święta kiedy życzenia, które sobie składamy płyną prosto z naszych serc i dotyczą spraw najważniejszych, ludzkich marzeń i nadziei.

Zarząd Komisaryczny ROD Krzekowo życzy wszystkim działkowcom, ich rodzinom, sympatykom ogrodów działkowych wszystkiego najlepszego, zdrowia i pomyślności, wiary w przezwyciężenie codziennych trosk, ciepła rodzinnego i obfitości wszelkich dóbr. Niech radość świąt, powodzenie i szczęście towarzyszą Państwu przez cały rok Nowy Rok.

 

Zarząd Komisaryczny ROD "Krzekowo"

 

 

Data: 11 Lis 2017
Tekst:

Zakończenie sezonu ogrodowego często wiąże się z nawracającym problemem zatruwania środowiska trującymi i niebezpiecznymi kłębami dymu, który powstaje w wyniku spalania odpadów. Dlatego kolejny raz przypominamy, że Regulamin ROD mówi w § 68 w pkt. 5. o całkowitym zakazie spalania odpadów i resztek roślinnych.

Czytaj dalej...
Data: 09 Lis 2017
Tekst:

Zarząd komisaryczny ROD Krzekowo po negocjacjach podpisał umowę z Zakładem Konserwacji Urządzeń Wodnych na udrożnienie rowów melioracyjnych na terenie Ogrodu. Termin wykonania prac to listopad 2017 roku. Koszt wykonania całej usługi to około 30 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...