GłównaROD KrzekowoKomunikaty zarządu komisarycznego

komunikaty zarządu

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Kędzierzawość

Chorobę tę powoduje grzyb porażający liście, rzadziej kwiaty i owoce. Najbardziej charakterystyczne i widoczne są objawy na liściach, które są porażone już w najwcześniejszych fazach rozwojowych. Porażone liście są silnie zdeformowane, zgrubiałe i kruche. Przybierają początkowo żółte, później karminowe i wreszcie brunatne zabarwienie. Pod koniec czerwca większość porażonych liści opada.
W przypadku bardzo silnego porażenia liści brzoskwiń, co obserwujemy w ostatnich kilku latach, należy przeprowadzić dwa opryskiwania. Pierwsze jesienią po opadnięciu liści - w pierwszych dniach listopada, drugie wiosną w fazie nabrzmiewania pąków (w temperaturze powyżej 6°C). Należy zastosować Miedzian 50 WP lub Syllit 65 WR. Opryskiwanie musi być bardzo dokładne i obfite, ponieważ na korze pędów i łuskach pąków zimują zarodniki grzyba.

Data: 27 Kwi 2018
Tekst:

1 stycznia 2018 roku obecny rząd zmienił przepisy o poborze wody. Weszła w życie ustawa o nazwie Prawo wodne, która zmieniła dotychczasowe zasady gospodarowania wodami. Nowa ustawa uchyliła wcześniejsze przepisy zwalniające ogrody działkowe z opłat za pobór wód podziemnych i powierzchniowych.

Czytaj dalej...
Data: 27 Mar 2018
Tekst:

24 marca 2018 roku w naszym ogrodzie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze na którym podsumowano dorobek minionego roku, oceniono pracę organów naszego ogrodu, uchwalono program działania na 2018 rok.

Czytaj dalej...
Data: 17 Mar 2018
Tekst:

Informujemy, że dnia 24 marca bieżącego roku zwołane jest Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze działkowców ROD „Krzekowo” w Szczecinie. Początek zebrania o godzinie 12.oo. W przypadku, gdyby zebrani działkowcy nie stanowili kworum niezbędnego do podejmowania uchwał drugi termin zaplanowano na godzinę 12,3o tego samego dnia.

Czytaj dalej...
Data: 10 Lut 2018
Tekst:

Dawno minęły już czasy kiedy członkowie zarządu komisarycznego obecni byli w ogrodzie tylko w dni urzędowania biura. Obecnie jest tak ogromna ilość zadań do wykonania, że pracują już niemal każdego dnia.

Czytaj dalej...
Data: 10 Lut 2018
Tekst:

Zarząd Komisaryczny dokonał przeglądu dokumentacji związanej z funkcjonującą w ogrodzie stacją poboru wody. Okazało się, że upoważnienie na jej czerpanie wygasło w roku 2012. Co więcej obecnie hydrofornia nie posiada aktualnego przeglądu dozorowego.

Czytaj dalej...
Data: 05 Lut 2018
Tekst:

Jak informowaliśmy wcześniej Zarząd Komisaryczny zlecił prace przy renowacji i odtworzeniu rowów melioracyjnych naszego Ogrodu. Jak Państwo wiecie część rowów odwadniających została przez działkowców bezmyślnie zasypana w celu powiększenia sobie gruntów pod uprawy.

Czytaj dalej...