GłównaKwiatySadzimy cebulowe

Kwiaty na działce

Opłaty ogrodowe w 2020 r.

 

Szanowni Państwo, opłaty ogrodowe w roku 2020 będą wynosiły:
- składka członkowska w wysokości 6 zł
- opłata na inwestycje w wysokości 50 zł,
- opłata na pokrycie kosztów funkcjonowania ogrodu - metry kwadratowe x 0,95 zł,
- opłata za wywóz odpadów komunalnych w wysokości 170 zł.

Płatność należy uiścić do końca czerwca br. przelewem na kontro Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Krzekowo"

nr: 75 1020 4795 0000 9702 0004 0709 prowadzone w banku PKO BP, 

tytułem: Opłata 2020 - numer działki, imię i nazwisko właściciela.

Z poważaniem 

Zarząd ROD "Krzekowo" 

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Sadzimy cebulowe

 • środa, 07 wrzesień 2016 16:44
 • Tekst:  "Działkowiec"

We wrześniu kontynuujemy sadzenie cebul kwiatowych, gatunków które będą kwitły od wiosny. W tym czasie należy posadzić m.in. hiacynty, lilie i niemal wszystkie rośliny drobnocebulowe, takie jak śnieżniki, śnieżyce i przebiśniegi. Lilie są tu wyjątkiem, bo kwitną latem, ale sadzić je możemy w dwóch terminach - jesiennym lub wiosennym.

Miejsce
Roślin cebulowych nie należy uprawiać wciąż na tym samym miejscu, niewskazane są też stanowiska po niektórych warzywach, np. ogórkach, pomidorach i kapustnych oraz po truskawkach i poziomkach. Do uprawy tych roślin najlepsza jest gleba niezbyt ciężka, piaszczysto-gliniasta, zasobna w próchnicę i dobrze przepuszczalna, o pH 6,8 - 7,2. Na glebach lekkich i piaszczystych sadzi się cebule o 2 - 3 cm głębiej, a na glebach cięższych - o 2 - 3 cm płycej.

Sadzenie
Można to robić tzw. metodą holenderską, polegającą na zdjęciu warstwy gleby na odpowiednią głębokość, spulchnieniu dna grządki, ułożeniu na nim cebul lub bulw i przykryciu ziemią.  Jest to sposób szczególnie przydatny, gdy chcemy posadzić większą ilość cebul odmian lub gatunków wymagających tej samej głębokości sadzenia. Innym sposobem jest sadzenie „pod szpadel" lub przy użyciu specjalnych ręcznych sadzarek.

Cebule zawsze należy układać piętką do dołu. Sadzić można do różnego rodzaju i kształtu plastikowych lub drucianych koszyczków co zabezpiecza cebule przed gryzoniami oraz ułatwia ich późniejsze wykopanie.

Artykuły powiązane

 • Jak często wykopywać cebule kwiatów
  Czy wykopywać i przechowywać rośliny cebulowe i bulwiaste, które zakończyły już kwitnienie? A może jednak zostawić je w glebie? Jak postępować z wykopanymi cebulami, aby zapewnić im prawidłowy wzrost i kwitnienie w…
  Czytaj dalej...
 • Robimy sadzonki bylin
  Sadzonkowanie jest dość mało znanym, choć zwykle łatwym do wykonania sposobem rozmnażania bylin. Jedną z najprostszych metod, którą możemy wykonywać właśnie w czerwcu, jest sporządzanie sadzonek pędowych.
  Czytaj dalej...