Choroby i szkodniki roślin

Opłaty ogrodowe w 2020 r.

 

Szanowni Państwo, opłaty ogrodowe w roku 2020 będą wynosiły:
- składka członkowska w wysokości 6 zł
- opłata na inwestycje w wysokości 50 zł,
- opłata na pokrycie kosztów funkcjonowania ogrodu - metry kwadratowe x 0,95 zł,
- opłata za wywóz odpadów komunalnych w wysokości 170 zł.

Płatność należy uiścić do końca czerwca br. przelewem na kontro Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Krzekowo"

nr: 75 1020 4795 0000 9702 0004 0709 prowadzone w banku PKO BP, 

tytułem: Opłata 2020 - numer działki, imię i nazwisko właściciela.

Z poważaniem 

Zarząd ROD "Krzekowo" 

Lubczyk

Lubczyk - często kojarzy się wyłącznie z rosołem. Można go jednak dodawać i do kartoflanki, zupy pomidorowej oraz jarzynowej. Świeże listki dodajemy do białych sosów, jako zieleninę do sałat i gotowanego bobu. Suszonymi listkami lub korzeniem przyprawiamy ciemne sosy, duszone mięsa i warzywa oraz potrawy z ryb. Lubczykiem naciera się drób przed pieczeniem.

Administrator

Administrator

W galerii tej będziemy zamieszczać skany komunikatów i ogłoszeń z życia naszych ogrodów.

Uśmiechy na twarzach milusińskich i ich rodziców były najlepszym dowodem, że impreza się udała. Nawet pogoda, wbrew prognozom, postanowiła powstrzymać się od deszczu. Poza dobrą zabawą można było usiąść w zabytkowym sprzęcie wojskowym, trochę bardziej współczesnym radiowozie, a także posłuchać o bezpiecznym postępowaniu z psami. Na zgłodniałych czekał bigos i grochówka z kuchni polowej oraz kiełbasa z rusztu. Najmłodsi w grach i zabawach mogli zdobyć całą górę upominków (pozdrawiamy rodziców i dziadków dzieci, które wybrały trąbki ?).

Dziękujemy Zarządowi oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tak ciekawej imprezy. Do zobaczenia za rok.

27 lipca 2019 r. spotkaliśmy się pod zarządem przy okazji otwarcia nowego rondka. Oczywiście był to tylko pretekst do tego aby działkowcy, przy pysznym chłodniku, kiełbasce i ciastku mogli się lepiej poznać.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.
Zachęcamy innych do organizacji podobnych spotkań.

5 lat temu ocalono polskie ogrody działkowe

piątek, 14 grudzień 2018 13:03

Mija właśnie 5 lat od uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Bez wątpienia było to jedno z najdonioślejszych wydarzeń w całej historii polskiego ogrodnictwa działkowego. Zwieńczyło bowiem wiele miesięcy walki środowiska działkowców o przyjęcie nowej ustawy, która zapewniła istnienie i rozwój ogrodów działkowych w Polsce. Sukces był tym większy, że ustawa jest dziełem samych działkowców, którzy ją opracowali i złożyli do Sejmu jako projekt obywatelski poparty podpisami ponad 924 tysięcy obywateli.

Woda i prąd na działkach zimą

poniedziałek, 30 październik 2017 14:45

W okresie jesienno zimowym wiele ogrodów decyduje się na wyłączenie wody i prądu.
W drodze uchwały Walne Zebranie może do takiej decyzji zobowiązać zarząd ogrodu, ewentualnie zarząd ogrodu może podjąć ją samodzielnie w uzasadnionych przypadkach (np. zły stan sieci elektrycznej, kradzieże prądu, konserwacja i remonty.
Rzadko zdarzają się sytuacje, by zarządy decydowały się na odcięcie prądu bez wcześniejszych konsultacji z działkowcami. Dzieje się tak jedynie w nagłych i nieprzewidzianych lecz uzasadnionych sytuacjach.

Nowy program do obsługi biur ROD

sobota, 28 październik 2017 08:54

Krajowa Rada PZD po długich negocjacjach podpisała umowę na program DGCS PZD System. Program dedykowany jest dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Będzie posiadał następujące moduły: finansowo-księgowy, kadrowo-płacowy, kasowy, środki trwałe, magazyn, ogrody działkowe.

Opłaty za wywóz śmieci

poniedziałek, 02 styczeń 2017 07:03

W dniu 19.12.16 r. poseł Krzysztof Paszyk (PSL) złożył do Ministra Środowiska interpelację poselską w sprawie nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.  W interpelacji tej występuje z zapytaniem, czy Ministerstwo Środowiska podejmie działania w celu wprowadzenia w w/w ustawie zmian ukierunkowanych na poprawę sytuacji polskich działkowców.

Problem śmieci w ogrodzie

piątek, 25 listopad 2016 09:28

Od kilku lat nasz ogród zmaga się z ogromnymi kosztami wywozu śmieci. Ten koszt to lwia część naszego budżetu. Jak na ironię działkowcy wyrzucają do pojemników setki worków z opadami organicznymi co jest stanowczo zabronione i które każdy ma obowiązek utylizować na swojej działce w kompostownikach. Tak stanowi regulamin ogrodu. Wyrzucając odpady organiczne do kontenerów jeszcze bardziej obciążają budżet ROD. Na zdjęciu widzicie Państwo górę worków, a w nich skoszona trawa, liście, resztki roślin...